Makina me qera ne Sarandë

Kërkoni makinë me qira në Sarandë

Location
Pick-Up
Return
Pick-Up
LocalRent Sixt Hertz Alamo
Avis Budget Enterprise Europcar
Filters
Back
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€13 per day
2019
Viti: 2007
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€14 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€14 per day
2019
Viti: 2008
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€15 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€15 per day
2019
Viti: 2011
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€17 per day
2019
Viti: 2009
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€17 per day
2019
Viti: 2009
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€18 per day
2019
Viti: 2005
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€18 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€20 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€21 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€22 per day
2019
Viti: 2010
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€22 per day
2019
Viti: 2010
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€25 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€30 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€32 per day
2019
Viti: 2009
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€40 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€60 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€60 per day
2019
Viti: 2010
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€90 per day

Vlerësimi i kompanive me qira në Sarandë

Më poshtë është vlerësimi i kompanive të makinave me qira që ofrojnë shërbimet e tyre të marrjes me qira të makinave në Sarandë. Renditja bazohet në komentet e turistëve dhe çmimet më të ulëta.

Pse të marrësh me qira një makinë në Sarandë?

Makina me qera ne Sarandë

Bregdeti shqiptar i detit Adriatik është një vend i ëmbël jo vetëm për turistët por edhe për biznesmenët nga e gjithë Evropa. Prandaj, kur bëni një eksplorim falas të bukurisë lokale, duhet të siguroheni që mund të gjeni disa makina me qira të lira në Sarandë.

Fotografitë e këtij qyteti turistik do t'ju bëjnë të bini në dashuri me idenë e një aventure të tillë. Kjo është e kuptueshme sepse deti i ngrohtë blu në sfondin e peizazheve masive malore është arsyeja për kënaqësi të pafundme në turizëm ose mundësi biznesi.

Marrja e makinave me qira në aeroportin e Sarandës do t'ju ndihmojë të shihni më shumë. Shijoni lirinë e plotë të lëvizjes që nga momenti që zbarkoni në Shqipëri.

Çfarë makinash mund të merren me qira në Sarandë?

Duke parë fotografitë shumëngjyrëshe nga qytetet e bukura turistike të Ballkanit, mund të ëndërroni vetëm një kabrio sportive. Apo ka ndonjë alternativë më të mirë?

Këtu secili ka një përzgjedhje mjaft të gjerë të automjeteve për çdo nevojë:

 • Kabriolet. Udhëtime të qeta përgjatë bregut të detit.
 • SUV. Përbindësh me të gjitha rrotat me komoditet të shtuar.
 • Sedan. Çmimi më i mirë për një makinë moderne dhe praktike.
 • Minivan. E gjithë familja dhe miqtë do të jenë të lumtur të jenë në një automjet.
 • Ekonomia. Lloji më i lirë i udhëtimit i disponueshëm për turistët në Shqipëri (Bazuar në "Rent a car Saranda Price").

Duke zgjedhur një nga llojet e trupit, mund të zgjidhni lehtësisht modelin e duhur. Vetëm mos harroni të vendosni për kohëzgjatjen, sepse marrja me qira e makinës për 1 ditë nuk ndryshon vetëm në çmim.

Çmimi i makinës me qira në Sarandë

Kostoja është ndoshta një nga elementët më të rëndësishëm për të gjetur çelësat tuaj gjatë pushimeve. Shumica e njerëzve nuk mund të përballojnë automjete të shtrenjta luksoze, kështu që ju duhet të kërkoni një rrugë të mesme. Por çfarë ndodh me koston e marrjes me qira të një makine në Sarandë?

Opsionet buxhetore variojnë nga 20 deri në 30 dollarë në ditë kalërimi. Sedanët nga 50 dollarë, SUV-të dhe ato të konvertueshme janë edhe më të shtrenjta. A është e shtrenjtë? Ndoshta jo, nëse merr parasysh emocionet dhe nivelin e relaksimit që ke në këtë vend.

Si të merrni ofertën më të mirë?

 1. Rezervoni 10-20 ditë përpara mbërritjes.
 2. Përpiquni të zgjidhni një makinë me qira afatgjatë.
 3. Zgjidhni vetëm makina me qira të vërtetuara të Sarandës.
 4. Merrni kohën tuaj.
 5. Mos harroni se keni 48 orë për të anuluar porosinë tuaj pa pagesë.

Krahaso çmimin:

Klasa e makinave Çmimi i qirasë/ditë
Makina ekonomike 25-35 €
Makinat standarde 40-60 €
SUV 50-100 €
Të konvertueshme 50-150 €
Makina premium 90-200 €

Grafiku i kostos mesatare vjetore të marrjes me qira të makinës në Sarandë

Grafiku tregon koston mesatare të marrjes me qira të makinës në Sarandë në ditë. Ky çmim është llogaritur në bazë të një historie tre-vjeçare të rezervimeve për të gjitha klasat e makinave.

19 €
JAN
20 €
FEB
21 €
MAR
25 €
APR
33 €
MAY
45 €
JUN
63 €
JUL
70 €
AUG
48 €
SEP
25 €
OCT
22 €
NOV
21 €
DEC

Opsionet e disponueshme për makina me qira në Sarandë

Balkan Adventures on Wheels do të jetë shumë më produktive nëse përfshini opsione shtesë në porosinë tuaj. Këto shtesa mund të përmirësojnë ndjeshëm komoditetin ose sigurinë e pasagjerëve tuaj.

Shtesat shtesë më të njohura:

 • Sigurimi i automjeteve CDW
 • Sedilja për fëmijë deri në 12 vjeç
 • Paketa e sigurisë dhe multimedia
 • Navigimi satelitor
 • Shofer shtesë
 • Transferta (nuk ju nevojitet nëse merrni me qira një makinë në aeroportin e Sarandës).

Gjithashtu, porositja në internet ju jep shtesa falas: pa depozitë, para në dorë, pagesë me kartë debiti ose krediti, anulim falas dhe të tjera. Makina me qira Saranda ka shumë më tepër opsione falas për ta bërë udhëtimin tuaj më të mirë. Klikoni "Rezervo Tani" për të gjetur listën e plotë të opsioneve të disponueshme për automjetin tuaj.

Çfarë kompanish qiraje operojnë në Sarandë?

Tregu lokal për automjetet me përdorim të përkohshëm është i mbushur me oferta nga kompani vendase dhe ndërkombëtare. Sicilia, Surprice, Enterprise, Petani dhe Tea Tours janë marka të mëdha që mund t'ju kënaqin me një nivel të mirë shërbimi me çmime mjaft të arsyeshme. Por ka mundësi të tjera.

Kur njerëzit marrin çelësat nga një kompani lokale me qira, ata presin të marrin një marrëveshje më të mirë me të njëjtin nivel automjeti dhe shërbimi. Mjerisht, më shpesh turistët hasin të kundërtën. Rishikimet e këtyre agjencive me qira nuk janë të vërteta, kështu që rreziku nuk ia vlen.

Çfarë duhet bërë?

Thjesht gjeni çdo model që plotëson kërkesat tuaja në faqen tonë të internetit dhe rezervoni tani. Kjo do t'ju kursejë jo vetëm kohë, por edhe buxhetin tuaj.

Rent a car Saranda komente

Në mesin e qindra mijëra turistëve që vizitojnë qytetet turistike të Shqipërisë, ka shumë deklarata interesante në lidhje me shërbimin e automjeteve me qira. Disa prej tyre mund t'ju mashtrojnë sepse janë kontradiktore. Por ne do t'i konsiderojmë ato në formën e tyre më të thjeshtë për të përcjellë më shumë të vërteta.

Të mirat:

 • Çmimet janë mjaft të arsyeshme
 • Shumë oferta afatshkurtëra për marrje me qira të makinave
 • Kompanitë me vlerësime të mira të kënaqësisë
 • Opsione shtesë të lira ose falas
 • Pagesa me kartë është e mundur kudo

Kundërzimet:

 • Sezoni i pikut mund t'ju befasojë me çmimin
 • Ka përvoja të këqija midis kompanive lokale
 • Shumë oferta nga markat e mëdha kërkojnë një transferim
 • Mund të kërkohet një patentë shoferi ndërkombëtar.

Megjithë mospërputhjet në "rishikimet e Rent a Car Saranda" mund të mbështeteni në një nivel të mirë shërbimi dhe gjendje teknike të automjetit në aventurën tuaj në detin Adriatik.

Çfarë dokumentesh nevojiten për të marrë me qira një makinë në Sarandë?

A keni pasaportë? Edhe patentë shoferi? Atëherë mund të rezervoni me siguri shumicën e modeleve të ofruara në faqen tonë të internetit.

Disa kompani kërkojnë gjithashtu një Leje Ndërkombëtare të Shoferit. Sigurohuni që të kontrolloni gjatë procesit të rezervimit.

Zgjidhni makinën e duhur me qira në Sarandë dhe nuk do t'ju duhet të kërkoni një kupon zbritjeje ose certifikatë rezervimi. Udhëtim të mbarë në Sarandë.

Informacion për makinat me qira të Sarandës

Vendndodhjet Sarande Albania, Tiranë, Tirana International Airport (TIA)
Llojet e makinave Makina kompakte, mini-makinë, Makinë ekonomike, Sedan, SUV, luksoze, minibus (minibus), makinë sportive, standarde, ekzotike, makinë elektrike, e konvertueshme, crossover, skuter, biçikletë, motoçikletë, motoçikletë
Mënyrat e pagesës Paratë e gatshme, Kartat e kreditit, Kartat e Debitit, Visa, Mastercard
Kompanitë e makinave me qira Avis, Alamo, Budget, Hertz, Sixt, Enterprise, Keddy, Localrent, Rentalcars, Kayak, Europcar, Budget, National, Thrifty, Goldcar, AutoAlb Rent, Autounion, Carwiz, Rent Point Albania, Rentmotors, RentPlus
Opsionet Qira pa depozitë (pa depozitë), Transmision automatik, Karrige për fëmijë, Sigurim, CDW, Anulim falas, Kilometra e pakufizuar, Shofer i dytë në kontratë, Karton jeshil (Tarifa ndërkufitare), Rezervim online, Transfertë, Garanci e ulët çmimi

Makinë me qira të lirë në Sarandë

Nëse jeni duke vizituar Sarandë, mund të merrni me qira një makinë nga kompanitë ndërkombëtare të makinave me qira, zyrat e të cilave ndodhen në aeroport.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA)

Ruga Nene Tereza, Rinas 1504, Albania

Pyetje të shpeshta rreth marrjes me qira të një makine në Sarandë

Cili është çmimi i makinave me qira në Sarandë (Shqipëri)?
Në Sarandë mund të merrni me qira një makinë me një çmim që fillon nga 23 Euro në ditë. Në verë, kostoja e marrjes me qira të një makine është nga 35 Euro në ditë.
A mund të marrësh me qira një makinë në Sarandë me para në dorë?
Po. Makinat me qira me para në Sarandë ofrohen nga të gjitha kompanitë lokale të makinave me qira.